Swoje 5 minut.

Co zrobić by nasze dziecko zajęło się sobą, i żebyśmy my matki też miały choć chwilę dla siebie??

Nauczyć naszą pociechę... ? No właśnie czego nauczyć dziecko, by miało swoje 5 minut.

Ja przyznaje się bez bicia, że gdy miałam bujaczek z Fishera, to sadzałam w nim swojego 4 miesięcznego brzdąca i włączałam mu telewizor, a on siedział gdzieś na odległość 2,5-3 metrów od niego.

Dziecko uwielbiało swoje pioseneczki disco polo, do których nauczył go tatuś a mamusia mogła wtedy zrobić coś dla siebie i dla domu. Mieliśmy wtedy swoje drogocenne pół godziny.

Teraz gdy moje małe słoneczko ma 10 m-cy wręcz domaga się uwagi zaczepiając nas i krzycząc (ta ta ta).

Każda matka mnie zrozumie, że ja chcę mieć coś też dla siebie. Jak zauważycie mało jest mnie ostatnio tutaj, ponieważ wiecznie czasu nie mam i bardzo was za to przepraszam. A czas swój cenny znajduje tylko i wyłącznie wtedy, gdy moje dziecko jest w chodziku i ma włączony telewizor. Wtedy ja mogę krzyczeć, skakać przed nim, klaskać a on tylko wygina główkę na różne strony by zobaczyć swoje małe ludziki w tym słodkim pudełeczku.

 Wiem że powiecie, że to niezdrowe, ale jak sami wiecie niektóre bajki uczą malucha prawidłowej wymowy nowych słów , nowej mimiki twarzy, a przy takim małym dziecku to jest bardzo ważne, więcej go naucza niektóre bajki niż ja i mój chłopak  

Dlatego każdy ma swoje zdanie i każdy chowa dziecko po swojemu. A powiedzcie jakie wy macie podejście do oglądania telewizorka przez dziecko? 
Też uważacie że się nauczy czy też może wręcz odwrotnie??

3 komentarze :

 1. Seba zaczął tv oglądać jak miał dopiero 2,5 roku. Julita czasem zawiesi oko na bajce, ale na jakieś 4 min góra. Cieszę się, że nie wgapia się jeszcze w telewizor, ale każdy robi jak uważa.
  Zaraz Cię zlinczują, za chodzik :D ale spokojna twoja rozczochrana, ja przy Sebie używałam i jest ok :) Julita mało śmigała, bo nie bardzo miała gdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skomentowałam na fb, moim zdaniem bajki nie są złe,na pewno nie wszystkie ;) dopóki wiemy co nasze dziecko widzi w tv to jest ok :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój kocha reklamy oglądać i myszkę miki,tak przy tym tańczy i cieszy że asz szkoda zabraniać mu

  OdpowiedzUsuń