Tato jesteś super!

Tata, niby nic, ale jednak osoba ważna dla dziecka.

Każdy z nas ma tatę bo bez niego by nas nie było, ale nie każdy o nim wie.

Bez osobnika płci męskiej nie było by żadnego człowieka, ani zwierzęcia taka jest w tym prawda.

Nasze czasy do tego doprowadziły, że prawie najważniejsza jest praca i nic więcej!

Wiecie na pewno jak to jest gdy wasz mąż/partner/ojciec dziecka przyjdzie do maleństwa po całym dniu nie widzenia się z nim. Mama wtedy nie istnieje. Nawet takie małe dziecko odczuwa brak i mniejszy kontakt z drugim rodzicem.

Powiem wam parę przykładów z moim rocznym synkiem!!

1. Jest noc i śpimy sobie, gdy przychodzi ranek moje dziecię zawsze pierwsze na nogach.
Słyszymy go, że się obudził, ale nie płacze, tatuś się obrócił to maluch staje i go woła, bo widzi że tata się rusza ale jak ja się ruszyłam to tylko obrócił główkę się spojrzał i dalej się sobą zajął. Zawsze rano woła tatę, a na mamę uwagi nie zwraca! Dopiero gdy tata zniknie z horyzontu widzi mnie i się domaga jeść!!

2. Dobrze jest dopóki tata jest w pokoju z synkiem i się nim interesuje. Gdy chce wyjść do pracy i zamknie za sobą drzwi to jest płacz i krzyk 'tata'. Tak strasznie tęsknie za tatą! Wróć!

3. Przełożenie dziecka z łóżeczka do naszego łóżka nad ranem równa się maltretacją taty. Mama na brzegu robi tylko jako podpórka by Igorek nie wylądował na podłodze, a tata jest wyskakany, wy głaskany, dostanie tata parę klapsów od synusia. ( mam małą rączkę i to nie boli). Widzi na łóżku tylko tatę, a o mamie zapomina. Żali się tacie ( po swojemu) jaka to mama nie dobra!
Gryzie, przewala się, siada na nim. No po prostu harce na łóżku bez mamy!

4. Gdy rano jemy, a tata jest z nami to ta sama kanapeczka lepiej smakuje od taty niż od mamy choć z tego samego chleba zrobiona.


SYNUŚ TATUSIA!


Dlatego myślę, że rzadkie widywanie ojca bardzo wpływa na dziecko ,ale też gdy go widzi jest to większa frajda dla niego.


Tato jesteś super!A oto Tata Igorka. Pokazuje go wam po raz pierwszy.

1 komentarz :