Sama Mama, a jednak Nie Sama

Nie każda kobieta ma to szczęście by wychowywać dziecko z jego ojcem. Jest kilka powodów, które prowadzą do tego, że mama jest sama. Ja dziele to na dwie grupy, które ostatnio zrozumiałam po długim sporze z mamą Blogerką i całym dniu rozmyśleń.


1. Mamy, które muszą sobie radzić same mimo przebywania z partnerem, bo ten właśnie partner ma ciekawsze zajęcie ( imprezy, koledzy, piwko, telewizja, komp), a nie pomoc przy dziecku. Kobieta w takim przypadku odchodzi od partnera i nie nazwałabym jej samotną matką z wyboru, a z przymusu bo partner się kompletnie nie przejmuje. Musi sobie poradzić sama, ale sama to znaczy sama nie na garnuszku u rodziców, bo taka z rodzicami to w ogóle nie odczuje że musi się wysilić by spiąć koniec z końcem. A co się przez to rozumie nie jest samodzielna, a zależna od kogoś. Mamusia z tatusiem pomogą i wyżywią.


2. Jest to matka, która umie odejść od partnera z którym sama się nie dogaduje i są wieczne kłótnie. Mimo, że odchodzi na swoje, a nie do rodziców na garnuszek chłop się dzieckiem interesuje, płaci na nie, odwiedza i po prostu je kocha. To ona nie chce się dłużej męczyć i dusić w tym związku siebie i dziecka, bo ciągłe wrzaski nie wpływają pozytywnie na nią i dziecko. Wtedy ona wybiera życie samotnej matki i jest na to przygotowana, że ojciec dziecka będzie ją wspierał w jakimś tam stopniu, ale musi sobie radzić sama.


Dlatego mnie denerwuje gdy mamy nazywają się mamami samodzielnymi choć innego wyboru nie miały (bo partner miał w dupie ją i dziecko) i siedzą na garnuszku u mamusi i bez stresu bo mama da, ale opowiadają jakie to nie są samodzielne. Samodzielna samotna mama to taka z jajami, która potrafi powiedzieć stop. Wystarczy.

3 komentarze :

 1. Twój post świadczy o tym, że masz zerowe pojęcie na temat samodzielnych i samotnych matek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rozróżniam dwa typy a piszą w ten sposób kobitki które się bronią bo siedzą na garnuszku.
   Nie uznaje samodzielnej matki co nie jest samodzielna bo ją rodzice utrzymują.

   Usuń
 2. Nigdy nie chciałabym być samotną matką a takiego faceta, który nie interesuje się swoimi pociechami szczerze bym kopnęła w zadek i wypierdzieliła gdzieś daleko.

  OdpowiedzUsuń