Wieś w całej klasie

Osoba która mieszka na wsi idąc drogą jak co dnia, rozgląda się na prawo i lewo. Dzień jak co dzień (myśli), pola, lasy, łąki, tu ziemniaki, tam zboże, a tu biegnie Sarenka. Norma jak zawsze ale kiedyś nadejdzie ten moment że zacznie się przyglądać uważnie i dojrzy walory miejsca w który się znajduje!  Ide drogą, w pobliżu zero domów ale za to na obrzeżach rosną drzewa które wiosną jak rozwiną listki są tak malownicze jak tunel pod gwiazdami. Romantycznie.

W którymś momencie poprzez drzewa wyłania się słoneczko a jak patrzysz w tą lukę widzisz zboże które maluje cudowny krajobraz na wietrze.


Trawa nam zakwita. Dla tych co nie mają uczulenia polecam zabawę z tymi pyłkami bo frajda wielka!
,
Idąc dalej i rozglądając się możemy dostrzec że ktoś ma zapędy nie tylko na proste rolnictwo ale chce urozmaicić i ma plantacje czarnej porzeczki którą sprzedaje do przetwórstwa by zrobili z niego pyszny dżem oraz sok. mmmm Pycha!


A te drzewa które tak rosną w tunelu są to dęby, które jak mają żołędzie będzie można z dzieckiem mieć wiele kreatywnej zabawy.

 Lipa to drzewo którego polska ma pod dostatkiem ale mało kto wie że te kwiaty jak przekwitną się zrywa i robi z tego napar idealny na przeziębienie.

Nie te lista to nie marihuana, te lista to łubin który kwitnie pięknie na zółto i jest bardzo wydajny.

Cztero listnej kończyny nie znalazłam ale za to synek zerwał dla mnie bukiet kwiatków.

Ziemniaczki też rosną, ale przyjrzyjcie się jak pięknie za nimi rozciąga się las i jaki jest to piękny
 widok. Nic tylko obrazy malować!

1 komentarz :

  1. Doładowanie do telefonu:

    http://mux1.pl/r/Dcdarmowedoladowanie

    OdpowiedzUsuń