Dlaczego jesteś na NIE 500+??


rmf24.pl

Od kiedy PIS stanął u władzy wszyscy krytykują ustawę 500+, która ostatnio została uchwalona. Mnie jako matkę zastanawia jeden fakt.
Dlaczego jesteście na NIE??

-Bo państwo zbiednieje?
*Według mnie ono jest biedne.
Panie i panowie w sejmie dają sobie premie po kilkadziesiąt tysięcy niczym się nie przejmując, bo przecież im się należy. To jest dla Was ok ?

- Ściągną z Supermarketów, Hipermarketów i innych sklepów.
*Proszę Was, jedzenie i tak trzeba kupić, a te parę groszy więcej na jednym produkcie to nie będzie tak dużo, a dla kobiety która ma przeznaczone 400 zł na żywność te 500 złoty zmieni dużo i dziecko będzie miało normalne buty bez drwin innych.

- Zwiększy się przyrost naturalny i patologia.
* Ok przyrost naturalny się zwiększy, ale nie zawsze on będzie oznaczał patologię. Jest rodzina, która marzy o drugim dziecku, ale czeka na lepszą prace, gdzie w dzisiejszych czasach jest o to naprawdę ciężko. Ustawa 500+ pomoże im w podjęciu decyzji.

Musimy zrozumieć.
U nas w kraju ta ustawa dopiero wchodzi w życie i jest w trakcie dopracowywania, a jak wiecie nikt i nic nie jest idealne! Kraje które masowo odwiedzamy i zasiedlamy, mają swoje zasiłki dla dzieci polskich, jak i swoich. Takie zasiłki w UK wynoszą. 20,70 funtów na tydzień gdzie na nasze jest około 118 zł i to mnożymy razy 4  i wychodzi 500 zł na 1 dziecko, na drugie jest 13,70 co daje 78,09 i to razy 4  dostajemy około 350 zł.
Taki zasiłek otrzymujemy pracując tam.
Dlaczego wtedy nie krytykujemy ? Czyjeś łatwiej wziąć?

Ów zasiłek również dostajemy w Niemczech, gdzie to jest podzielone na 4. Na pierwsze dziecko mamy 190 euro a na nasze wynosi 843,60 na miesiąc. Na drugie mamy również 190E\843,60 zł Na trzecie mamy 196E\870,24 Na czwarte i kolejne mamy 221E\981,24zł 
Jak dla mnie żyć nie umierać. Polak dostanie taki zasiłek za każdy przepracowany miesiąc a nazywa się to Kindergeld.
 Pamiętając, że trzeba spełnić ich warunki rejestracji.

W każdym kraju są to inne sumy i to duże sumy, a nie jak u nas śmieszne kwoty rodzinnego. Są to stałe zasiłki socjalne, które u nas mają dopiero wejść w życie. 

Zacznijmy myśleć o przyszłości naszej i dzieci. Jeżeli cię stać i ta kwota dla ciebie nic nie znaczy – odkładaj ją na konto dla dziecka może na studia, bo nigdy nie wiesz czy zawsze cię będzie stać na utrzymanie i zapewnienie bytu swojej rodzinie.
Dziś jesteś, jutro cię nie ma. Pamiętaj o tym!
20 komentarzy :

 1. Temat zaczyna wkurzać. Program 500+ to jest zwiększenie wielodzietności wśród pato. Więcej nie powiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-)
   Dajmy szanse, może aż tak źle nie będzie.

   Usuń
  2. Tak samo uważam. Nikt że tak powiem normalny nie zdecyduje się na dziecko dla 500zł.

   Usuń
 2. Duże sumy to nie są bo 100 euro przy niemowlaku to malo na pampersy, poźniej jest troszkę więcej ale wiadomo przedszkole, szkola tez to jest malo ale zawsze cos. Lepiej tyle niz nic. Przeliczajac tylko te sumy wydaja sie duze bo wiadomo razy 4. Ja przeciwko 500+ nie mam nic tylko te kryteri glupie i niesprawiedliwe maja no i żeby w tych rodzinach patologicznych to sie nie porobilo jeszcze gorzej. Sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci co przebywają za granicą to faktycznie inaczej ale dla rodzin w Polsce z tamtymi dodatkami jest to spora suma. Miejmy nadzieje że zmienią te kryteria...

   Usuń
 3. Mi i tak nie dadzą, a dla 500zł nie będę majstrować drugiego :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy też tak pomyślą a inni wręcz odwrotnie, ale miejmy nadzieje że mało tego będzie.

   Usuń
  2. Teraz wyczytałam, że nawet gdybym machnęła sobie drugie dziecko, to i tak nie dostanę 500zł, bo będę miała dwóch jedynaków..brawo dla kryteriów przyznawania. DEBILIZM

   Usuń
  3. Teraz wyczytałam, że nawet gdybym machnęła sobie drugie dziecko, to i tak nie dostanę 500zł, bo będę miała dwóch jedynaków..brawo dla kryteriów przyznawania. DEBILIZM

   Usuń
  4. Jak to dwóch jedynaków?? Jak przecież będą mieli rodzeństwo. Chyba,że po innym ojcu? Ale może kwota dochodu na jedną osobe ci się zmniejszy i dostaniesz na pierwsze. Każde prawo idzie obejść.

   Usuń
  5. Chyba chodzi o to że jedno dziecko jest pełnoletnie więc mając kolejne jest ono traktowane jako jedynak. Nawet gdyby mama miała trójkę czy czwórkę dorosłych dzieci i będzie miała kolejne, to jest ono niby samo, a mama traktowana jest jak mama jedynaka.

   Usuń
  6. w nowym związku..według kryteriów moje dzieci nie będą rodzeństwem, tylko jedynakami...i raczej nie dostanę tak czy siak, bo dążę do zwiększenia pensji na papierku, żeby dostać kredyt na mieszkanie..swoją drogą tym mogliby się zająć, bo co z tego, że będę miała gromadkę dzieci, jak będę musiała pensję na wynajem mieszkania bulić (nie mając pewności, czy wynajmującemu nie strzeli coś do głowy i będę musiała szukać kolejnego)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem na NIE, bo i tak musimy za to zapłacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co mam przez to rozumieć?? Gdzie za to płacimy??

   Usuń
 6. Ten program w żadnym wypadku nie zwiększy przyrostu naturalnego w Polsce. Jestem tego więcej niż pewna :) A kasa? Nie wzgardzę jak dają, ale nie po rodziłam dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie wzgardzi! Ktoś tam na pewno się po łaszczy by urodzić bo państwo wyżywi ale to nie będzie tak masowe jak przypuszczają.

   Usuń
 7. W przypadku gdy jedno z rodziców pracuje a drugie zajmuje się dzieckiem/dziećmi (małe/ chore/ niepełnosprawne/ itp.) i zdarza się wpadka, bo pękła gumka (jedyna od 10lat, ups, jednak się zdarza) a pigułka "po" nie zadziałała (z życia wzięte, ps.nie mylić z wczesnoporonną) to te 500zł będzie pomocne. I zgadzam się z autorką artykułu, na świecie takie dodatki są akceptowane, a choć raz to spłynie coś na obywateli a nie tylko na podwyżki dla rządzących, którzy nie przeżyli by tygodnia za sumę jaką wyznaczyli jako maksymalna na osobę dla posiadających jedno dziecko. I nie sprawiedliwe jest pomijanie pełnoletnich dzieci, bo one też mogą być na utrzymaniu rodzica, a rodzic przysłużył się krajowi wydając na świat kilku obywateli w przyszłości pracujących na emerytury ogółu, więc nawet jeśli 500zł mu się nie należy to powinno być brane pod uwagę w liczbie posiadanych dzieci.

  OdpowiedzUsuń