Wągry- Jak się ich pozbyć?


Nie daj boże mama będąca sama w domu. Zamartwiająca się jaka to z niej kura domowa, zobaczy swoją piękną twarz w lusterku, a tu nagle przyrosło czarnych kropek na nosie i w strefie T. Boże co z tym zrobić?? 


Nastolatka w okresie dojrzewania również, może mieć ten nie zbyt przyjemny problem dlatego domowy sposób jakże prostu po paru zastosowaniach (na jakiś okres) pokaże wam efek łał! 

Co potrzebujemy:

-Pędzelek
-chusteczkę lub papier toaletowy, cięki
-Białko kurze
-Miskę
-Gorącą wodę, wrzątek
-Duży ręcznik 






 Co robimy?: 

Myjemy twarz pod bieżącą wodą. Nalewamy wrzątku do miski i robimy tzw. parówkę czyli zarzucamy ręcznik na głowę i pochylamy się nad miską by para szła na naszą twarz, tak wytrzymujemy około 3 minut. Damy rade... 

Później ocieramy twarz i szybko nakładamy roztrzepane białko, pędzelkiem na miejsca, w których mamy zaskórniki. Po nałożeniu od razu przyklejamy chusteczkę i na wierzch by bardziej się  przykleiło dokładamy, pędzelkiem białka. Po wykonaniu czynności czekamy aż to wyschnie i stworzy taką skorupę, a później zdzieramy szybko tą chusteczkę. 

Włala, efekt dobry, a powtórzyć radze za 2 dni. 

Powodzenia w walce! 








Zapomniałam wam dopisać coś bardzo ważnego. Mianowicie, odrobinę białka zostanie na twarzy i trzeba go zmyć jak naj zimniejszą wodą, taką którą możecie znieść. By białko nie zcieło się wam na twarzy oraz by się wszystkie pory po zamykały. Maseczka również wskazana. :-)

4 komentarze :

 1. Ja bym jeszcze uzupełniła na końcu maseczką ściągającą, żeby pozamykać pory na reszcie twarzy, które po saunie mogą się pootwierać :) jak nie zapomnę to wypróbuję Twój sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym jeszcze uzupełniła na końcu maseczką ściągającą, żeby pozamykać pory na reszcie twarzy, które po saunie mogą się pootwierać :) jak nie zapomnę to wypróbuję Twój sposób :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na pewno, a metoda jest super!!

   Usuń
 3. Potwierdzone info! :D
  Bardzo lubię tą maseczkę. Ja dodaję po wszystkim jeszcze domowy peeling z cukru i cytryny, któy rozjaśnia skórę, zmniejsza przebarwienia :)

  OdpowiedzUsuń