AloeVera- Żel AloesowyAloes, znany nam od bardzo dawna i używany już w czasach przed naszą erą.
Wyglądem przypomina krzak kaktusa i rośnie na bardzo suchych terenach. Aloes składa się w dużej ilości z wody. Istnieje ponad 400 gatunków aloesu. W kosmetologi używany jest jeden Aloe Barbadensis Miller. Mimo bardzo egzotycznej nazwy i pochodzenia z bardzo daleka polska medycyna wykorzystuje go wszędzie. 

Szczególnie cenną częścią aloesu są jego liście, w których zawartych jest największa ilość substancji śluzowych. Właściwości leczniczych, co ciekawe, nie mają jednak wszystkie gatunki aloesów. Posiada je tylko piętnaście gatunków aloesu.TU

 Aloes posiada wiele właściwości nawilżających. W moje ręce trafiły produkty firmy GorVita. Ze względu na główny skład oczekiwałam mega nawilżenia z uczuciem świeżości. Pierwszy raz Aloe Vera nałożyłam na moją przesuszoną twarz miałam wrażenie rozcierania wody w żelu, która się bardzo ładnie i szybko wchłaniała. Nie pozostawia żadnego filmu ani bariery. Po wchłonięciu skóra była ściągnięta ale ożywiona. Aloes dostał się do komórek i nawilżał, a na wierzchnią warstwę nałożyłam zwykły krem np. Nivea super lekki.

Uwielbiam go. 
Używam jako maseczki i jako kremu na noc. 
Cera jest po nim wypoczęta i elastyczna. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz