VenalŻel na zmęczone nogi

Aloes, znany nam od bardzo dawna i używany już w czasach przed naszą erą.
Wyglądem przypomina krzak kaktusa i rośnie na bardzo suchych terenach. Aloes składa się w dużej ilości z wody. Istnieje ponad 400 gatunków aloesu. W kosmetologi używany jest jeden Aloe Barbadensis Miller. Mimo bardzo egzotycznej nazwy i pochodzenia z bardzo daleka polska medycyna wykorzystuje go wszędzie. 

Szczególnie cenną częścią aloesu są jego liście, w których zawartych jest największa ilość substancji śluzowych. Właściwości leczniczych, co ciekawe, nie mają jednak wszystkie gatunki aloesów. Posiada je tylko piętnaście gatunków aloesu.

Ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze i przeciwbólowe sok z aloesu stosowany jest przede wszystkim jako środek regulujący trawienie, a także w chorobach wrzodowych żołądka i dwunastnicy i niewielkich owrzodzeniach jelita grubego. Aloes poprawia ponadto stan błony śluzowej jelit, pobudza wydzielanie soków trawiennych i ma korzystny wpływ na przemianę materii.

Najważniejsze właściwości aloesu:

*wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego,
*oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn,
*regeneruje układ nerwowy,
*przyspiesza gojenie się ran,
*zapobiega osadzaniu się kamieni nerkowych,
*zapobiega zapaleniom,
*poprawia krążenie krwi,
*zwiększa przyswajalność niektórych witamin,
*energetyzuje cały organizm.

Spośród wielu roślin największe zastosowanie w kosmetyce wydaje się mieć właśnie aloes. Roślina ta ma nie tylko działanie ściągające, nawilżające, regenerujące i przeciwzapalne, ale również doskonale opóźnia wszelkie procesy związane ze starzeniem się skóry.


TU


Nie mam aż tak zmęczonych nóg bo jestem młoda ale po aplikacji miałam uczucie przyjemnego chłodu i mrowienia dzięki mięcie. Żel jak każdy się szybko wchłania i aplikacja w pracy jest szybka i przyjemna bez stresu że szef nas nakryje na innych czynnościach niż praca.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz